Užitočné Zoznamy
Hľadáte telefónne číslo, mail alebo adresu stavebnej sporiteľne, banky, poisťovne, makléra, krajského úradu alebo ministerstva? Kliknite>>> TU !
zdroj:Finance.sk 30.4.2009
Informácie, zaujímavosti nielen o Náne,nezabudni len nevedomých sa dá manipulovať.Információk, érdekességek nem csak Nánáról,ne feledd csak a tudatlant lehet manipulálni !!!
Hľadáte telefónne číslo, mail alebo adresu stavebnej sporiteľne, banky, poisťovne, makléra, krajského úradu alebo ministerstva? Kliknite>>> TU !
zdroj:Finance.sk 30.4.2009
Kto a koľko môže na Slovensku získať z fondov EÚ na 11 operačných programov určuje upravená stratégie financovania na programové obdobie 2007 až 2013, ktorú schválila vláda SR. Materiál pripravil rezort financií.
Prostriedky na jednotlivé OP tak ako v programovom období 2000 až 2006 poskytuje EÚ a štátny rozpočet. Podiel zdrojov EÚ, teda štrukturálnych fondov (ŠF) a Kohézneho fondu (KF), aj národného rozpočtu, je spolu 100 % z celkových oprávnených verejných výdavkov na projekt. Výška finančnej pomoci sa stanovuje na úrovni OP. To znamená, že "plne v kompetencii Slovenska je úroveň prioritných osí, opatrení v rámci OP a projektov," upozorňuje predkladateľ. Kým v minulosti boli OP zostavené až po opatrenia, v súčasnosti je to do úrovne prioritných osí. Novinkou je, že KF je založený na programovom a už nie projektovom princípe. Čerpanie schválených eurofondov je v 7-ročnom období predĺžené podľa pravidla n+3 na dlhšie ako doteraz (n+2).
Snahou SR je podľa predkladateľa "čo najlepšie zapojiť do využívania eurofondov ziskovo orientované malé a stredné podniky." Okrem priamej formy pomoci môžu tieto subjekty dostať aj nepriamu pomoc vo forme nástrojov finančného inžinierstva. K nim patria fondy - záručné, pôžičkové, rizikového kapitálu a rozvoja miest.
Špecifické pravidlá stratégie financovania platia napr. pre projekty mimo schém štátnej pomoci. K podielu ŠF a KF je tu priradené financovanie z rozpočtu SR, vrátane prevzatia štátnej záruky za úver od medzinárodných inštitúcií. Aké platí pravidlo a limit, závisí od typu prijímateľa pomoci, ktorým môže byť napr. obec alebo vyšší územný celok
V televíziách Joj a Markíza mal premiéru reklamný spot VÚB banky k jej novej službe. Pomocou flexisporenia v ňom vracia na zem hore nohami postaveného utrácača peňazí, ktorý minie pri nákupoch všetky peniaze a nič neušetrí.
Novú službu flexisporenie - automatické sporenie pri každej platbe kartou začala VÚB banka predávať od Veľkého piatka. Podľa informácií z VÚB banky je to premiéra tohto typu sporenia na slovenskom trhu.
„Služba flexisporenie vychádza z praxe. Umožňuje to, čo väčšina z nás jednoducho nedokáže, ale veľmi by to chcela robiť – pomalé, jednoduché a pravidelné sporenie menších súm, ktoré nijako nezaťažia rodinný rozpočet“, vysvetľuje Ľubica Foltánová, riaditeľka produktového manažmentu VÚB banky. Podľa nej je služba výhodná najmä pre rodiny, ktoré si pravidelne neodkladajú väčšiu sumu peňazí, pretože im to ich rodinný rozpočet nedovoľuje a prostredníctvom týchto drobných zostatkov budú schopné si nejaké peniaze našetriť. „Službu môžu oceniť aj ľudia s vyššími príjmami, ktorí nie sú natoľko disciplinovaní, aby si pravidelne a plánovane dokázali časť svojich peňazí odkladať na sporiaci účet,“ dodáva Ľubica Foltánová.
Flexisporenie môže využiť každý majiteľ flexiúčtu, ktorý využíva na platenie debetnú kartu. Sporenie sa realizuje formou zaokrúhľovania platieb pri platení kartou. Rozdiel medzi platenou sumou a sumou, na akú bude platba v rámci flexisporenia zaokrúhlená, sa automaticky ukladá na sporiaci účet, vedený pri flexiúčte. Sporená suma je potom úročená zvýhodnenou sadzbou 1,5 %. Klient určí, ako sa sumy platené kartou budú zaokrúhľovať. Môže sa rozhodnúť pre zaokrúhľovanie na jedno, päť alebo desať eur. Napríklad pri desiatich nákupoch mesačne v hodnote 12,35 eur, by si kupujúci pri zaokrúhlení nákupu na celých päť eur ušetril mesačne 26,50 eur, čo je ročne 318 eur. Táto suma bude ešte zhodnotená o úrok na sporiacom účte.
VÚB banka týmto produktom prináša možnosť sporiť - jednoducho, výhodne a „bez práce“. Podľa informácií z VÚB banky je to benefit, aj v čase krízy.
Kampaň na flexisporenie končí 18. mája.(zdroj :www.stratégie.sk ,09.04.2009)
TV spot